Adwokat – jak może pomóc przy rowodzie

  Radca prawny reprezentuje interesy klienta w trakcie rozwodu, sprawy o alimenty, podział majątku, zadba o pełne prawa klienta, ponieważ zna procedurę prowadzenia sprawy i wszystkie subtelności takich procesów. Według wielu niewtajemniczonych sprawa w sądzie to prosta procedura, ale rzeczywiście rozwód może potrwać kilka miesięcy. Aby uniknąć takiej perspektywy, najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy, adwokaci mają doświadczenie w sprawach z kodeksu rodzinnego i dokładnie analizują wszystkie szczegóły sprawy.

Rozwód z prawnikiem to spokój ducha i szybkie rozstrzygnięcie sprawy w sądzie

  Adwokaci, którzy specjalizują się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, do każdej osoby zwracającej się o wsparcie prawne podchodzą indywidualnie, z empatią. Mają świadomość, że sprawy rodzinne są niezwykle delikatnym tematem. Prowadząc każdą sprawę o rozwód lub alimenty kierują się zabezpieczeniem interesów klienta i dobrem ich dzieci.

  Z reguły sprawa rozwodowa jest skomplikowana z powodu braku porozumienia byłych małżonków w wielu kwestiach. Rozwód w przypadku posiadania wspólnych małoletnich dzieci jest trudniejszy i ma pewne niuanse. Trudności wynikają z braku chęci jednej ze stron do płacenia alimentów lub braku zgody dotyczącej miejsca zamieszkania dzieci.Trudnym procesem jest rozwiązanie małżeństwa z podziałem majątku, zwłaszcza, jeśli strony całkowicie nie zgadzają się z przedstawionymi propozycjami. W takim przypadku tylko doświadczony radca prawny poradzić sobie z problemami.

Pomoc prawna przy rozwodzie

  Sama procedura rozwodowa jest z wielu powodów nieprzyjemna emocjonalnie i psychicznie, a rozwód w przypadku kontrowersyjnych problemów jeszcze bardziej. Negocjacje ze stroną przeciwną mogą kosztować dużo napięcia nerwowego. Doświadczeni adwokaci uratują klienta przed koniecznością spotkania się z pozwanym. Rozwiążą wszelkie, nawet najtrudniejsze kwestie, przygotują dokumenty, przeprowadzą rozwiązanie małżeństwa w sądzie i pomogą ustalić niuanse dotyczące alimentów na dzieci i podziału majątku. Pomogą w szybszym rozwiązaniu wszystkich nieporozumień w sposób bardziej opłacalny dla klienta.

  Jeśli zostanie zatrudniony radca prawny, rozwód nastąpi przy minimum wysiłku, czasu i nerwów. Często zdarzają się sytuacje, gdy jedna ze stron procesu nie jest w stanie uczestniczyć w postępowaniu sądowym, spotykać się z drugą stroną i negocjować. Jeśli ktoś mieszka w innym kraju lub daleko od miejsca procesu, łatwiej i taniej będzie zatrudnić prawnika, który reprezentowałby wszystkie jego interesy na miejscu. Radca prawny będzie mógł reprezentować i chronić wszelkie interesy swojego klienta, nawet bez jego osobistej obecności.

Adwokaci pomagają w dochodzenie alimentów nie tylko na dzieci

  Alimenty to środki finansowe, które są niezbędne do zapewnienia utrzymania dzieci, rodziców, małżonka, niebędących w stanie samodzielnie zadbać o zaspokojenie podstawowych potrzeb. Zakładając sprawę w sądzie o przyznanie alimentów na małoletnie dzieci, najpierw tym obowiązkiem zostanie obciążony rodzic, jeżeli nie będzie mógł zaspokoić takich roszczeń, adwokaci będą ich dochodzić na przykład od dziadków.

Rozważasz rozwód? Zobacz stronę Prawników https://dm-adwokaci.pl

  Tak jak w każdej sprawie sądowej niezbędne jest zebranie dokumentów, które przyczynią się do ustalenia wysokości alimentów. Planując wystąpienie do sądu o przyznanie takich środków, warto wcześniej pozyskać stosowane dokumenty, którą pozwolą ustalić koszty utrzymania dziecka. A przypadku dochodzenia alimentów od małżonka dla siebie trzeba wyliczyć wysokość swoich podstawowych potrzeb. Jest to integralny punkt do wydania orzeczenia przez sąd.

Adwokaci specjalizujący się w sprawach rodzinnych udzielą prawnego wsparcia w uzyskaniu:

  • Alimenty na utrzymanie małoletnich dzieci od rodzica lub dziadków
  • Alimenty na zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych byłego małżonka
  • Alimenty dla rodziców od dzieci
  • Podwyższenie wysokości alimentów
  • Obniżenie wysokości alimentów
  • Uchylenie wypłacania alimentów.

  Proces o alimenty często wzbudza wiele emocji po obu stronach postępowania, dlatego adwokaci ds. rodzinnych zawsze dokładnie przygotują klienta do wygrania sprawy w sądzie.