W obliczu ciągłych zmian – szkolenia z zakresu podatku VAT i CIT w Warszawie

Ciągłe nowelizacje przepisów prawnych dotyczące kwestii podatkowych wymuszają na pracownikach działów finansowych oraz księgowych nieustanne śledzenie aktualnych wykładni. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w organizowanych przez naszą firmę szkoleniach z zakresu podatków VAT i CIT. Oferujemy nie tylko nabycie teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim przełożenie jej na praktyczne umiejętności.

Jak poradzić sobie ze zmieniającymi się przepisami?

Każdego roku obserwuje się kolejne zmiany w podatkach VAT i CIT mające na celu uszczelnienie ich i tym samym zapobiegnięcie ponoszeniu strat przez państwo. W związku z tym osoby zajmujące się finansami oraz księgowością są zobowiązani do śledzenia ich i stosowania się do ich w prowadzonych działaniach. Nasza firma oferuje oferuje szkolenia VAT w Warszawie, dzięki którym nabędą Państwo wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia efektywnej księgowości. Zajęcia poprowadzą najlepsi specjaliści posiadający długoletnie doświadczenie w obszarze finansowym. 

Jakie zmiany w podatku VAT i CIT czekają nas w 2019 r.?

W 2019 roku zapowiadanych jest sporo zmian w zakresie podatku VAT i CIT. 

Spore zmiany w 2019 roku zapowiadane są w zakresie podatku CIT. Najmniejsi przedsiębiorcy (którzy osiągają roczne obroty do 1,2 mln zł.) zapłacą zamiast 15% CIT tylko 9%. Z takiej samej wysokości podatku będą mogły również skorzystać osoby rozpoczynające działalność gospodarczą, za wyjątkiem firm powstałych poprzez restrukturyzację.

Pojawia się nadzieja dla tych, którzy nie uzyskują płatności za wystawione faktury. Po upływie 90 dni można odzyskać należny podatek VAT, czyli skorzystać na uldze za złe długi. 

Nie będzie trzeba składać wniosku o zwrot podatku VAT – wystarczy w e-deklaracji uzupełnić pole 57 i 59. W 2019 roku opodatkowaniu zostaną poddane bony.

Projektowaną zmianą jest zniesienie deklaracji VAT. W jej miejsce ma się pojawić rozszerzony plik JPK_VAT, który będzie wysyłany co miesiąc. W związku z tym powstanie Centralny Rejestr Faktur.

Niektórzy podatnicy nie będą mogli korzystać ze zwolnienia z podatku VAT.

Powyżej wymieniono główne zmiany w podatkach CIT i VAT, jednak należy zwrócić uwagę, że oprócz tego mogą następować pomniejsze korekty w obowiązującej wykładni. Warto na bieżąco śledzić aktualności w tym obszarze oraz w razie potrzeby zasięgnąć rady ekspertów. 

Jak przygotować się na zmiany?

Zmiany w przepisach prawnych dotyczących podatków są koniecznością. Jednak jak wiadomo przełożenie zagmatwanych wykładni na praktyczne działania nie zawsze jest proste. Niejednoznaczne zapisy mogą prowadzić do popełniania błędów, których w łatwy sposób można uniknąć. Przed przystąpieniem do wdrażania nowych dyrektyw w życie warto zasięgnąć porady specjalistów. Nasza firma oferuje szkolenia VAT oraz szkolenia CIT, obejmujące najaktualniejsze zagadnienia związane z tymi obszarami. Zajęcia poprowadzą specjaliści, którzy od wielu lat zajmują się kwestiami finansowymi oraz księgowymi. Kładziemy nacisk przede wszystkim na praktyczne zastosowanie zmieniających się przepisów związanych z podatkiem VAT i CIT.

Warto skorzystać ze szkoleń dostępnych u naszego partnera:
https://akademialtca.pl/