Nie daj się oskubać przy rozwodzie

Rozwód to bardzo nieprzyjemne doświadczenie. Dodatkowo zwykle towarzyszą mu problemy natury podziału majątku zdobytego w czasie trwania małżeństwa i tego wniesionego przez współmałżonków.

Jak duży wpływ ma wina jednej ze stron?

Jeśli chodzi o kwestię winy jednej ze stron orzeczonej przez sąd, nie powinna ona mieć większego wpływu na ocenę podziału majątku. Jednym z wyjątków jest fakt, kiedy rozpad małżeństwa wynika wyłącznie z działań jednej ze stron w kwestiach ekonomicznych. Jeśli jeden z małżonków udowodni, że druga strona nieroztropnie zarządzała majątkiem lub zwyczajnie je roztrwoniła. Sposobów na udowodnienie winy ekonomicznej jest wiele.

Jakie są przyczyny ekonomiczne?

Bardzo popularne są różnego rodzaju uzależnienia. Do niedawna wydawanie pieniędzy wynikało głównie z nałogu alkoholowego lub narkotyków. Obecnie jednak coraz częściej dołącza do nich hazard. Ludzie uzależnieni od nich najzwyczajniej w świecie porzucają swoje obowiązki służbowe nie dokładając się do domowego budżetu. Następnie dołącza do tego uszczuplanie domowych oszczędności tyle już wystarczy, by podział majątku był przeprowadzony na korzyść poszkodowanej strony. Ponadto jednak warto jest też wspomnieć o powodzie najpoważniejszym. Wyprzedawaniu i wynoszeniu z domu wspólnego majątku. Taki spraw każdego roku jest coraz więcej, a jako dowód mogą posłużyć takie pisma jak umowy lombardowe, umowy kupna sprzedaży pojazdów lub zapisy ogłoszeń i aukcji internetowych. Nieco gorzej jest, kiedy trzeba udowodnić sprzedaż lichwiarzom.

Tagi: , ,