Rozwód bez tajemnic

Biorąc ślub nie spodziewamy się tego, że małżeństwo zakończy się rozwodem, dlatego decyzja o rozstaniu zwykle jest dla nas niezwykle bolesna i trudna. Jednak w niektórych przypadkach, rozwód jest początkiem nowego i zdecydowanie lepszego życia, dlateo jeśli w naszym małżeństwie dochodzi do przykrych sytuacji, jak najszybciej powinniśmy skontaktować się z adwokatem.

Rozwód może uratować życie

Niestety na świecie coraz częściej dochodzi do przemocy rodzinnej, która dotyka nie tylko współmałżonka ale również dzieci i najbliższych. Jeśli więc nasz partner dopuszcza się do krzywdzenia nas (fizycznego i psychicznego), powinniśmy jak najszybciej poprosić o pomoc dobrego prawnika, który nie tylko pomoże nam uzyskać rozwód, ale również wskaże nam miejsca, w których możemy się schronić wraz z dziećmi, aby mieć pewność, że agresywny małżonek nie będzie mógł nas już nigdy więcej skrzywdzić. Z prawnikami, którzy zajmują się sprawami rozwodowymi, powinniśmy się skontaktować jeśli:

  • staliśmy się ofiarą przemocy rodzinnej;
  • mamy podejrzenie, że nasz partner łamie prawo;
  • w małżeństwie dochodzi do łamania naszych praw.

Najlepszy adwokat podczas rozwodu

Oprócz spraw rozwodowych, kancelarie mogą zawnioskować o zakaz zbliżania się, co dodatkowo daje nam ochronę i pozwala rozpocząć życie “na nowo”. W przypadku, kiedy małżonek nie będzie respektować zakazu, grozi mu kara pozbawienia wolności. Tak więc, jeśli dostajemy różnego rodzaju groźby lub czujemy się w niebezpieczeństwie, powinniśmy odważyć się na rozwód, aby zagwarantować sobie i dzieciom poczucie bezpieczeństwa.

Tagi: ,