Windykacja, czyli zło całkiem konieczne

Brak płynności finansowej w dowolnej firmie zawsze prowadzi do problemów z wypłacalnością danego podmiotu. Firma taka oczywiście dalej chce funkcjonować na rynku, dlatego dokonuje szybkiej analizy i opóźnia wpłaty na rzecz wybranych wierzycieli lub całkowicie przestaje regulować należności. Sytuacja taka może dotknąć każdego, co jednak, jeśli akurat Ty jesteś tym wierzycielem i to Twoje pieniądze są konsumowane na poczet obsługi zadłużenia?

Windykacja miękka i twarda

Należy wtedy przejść do procesu windykacji. Proces ów ma swoje dwie odmiany – miękką i twardą. Windykacja miękka to zwyczajne próby negocjacji spłaty zadłużenia, jego restrukturyzacji i porozumienia się między wierzycielem a dłużnikiem. Windykacja twarda to działania oparte o konkretne przepisy prawne, mające na celu wyegzekwowanie długu. Niezależnie, która Windykacja jest ci potrzebna, warto sprawy oddać w ręce specjalistów.

Nie taki diabeł straszny jak go malują

Dobry specjalista dość sprawnie rozwiązuje problemy obu stron, bez szkodzenia jednej lub drugiej i z ochroną interesów wszystkich uczestników procesu. Dzięki temu mamy pewność, że sami odzyskamy nasze pieniądze, a nasz kontrahent być może po zakończeniu sprawy dalej będzie naszym klientem. Dlatego warto oddać sprawę w ręce specjalistów, którzy zastosują oba warianty windykacji z odpowiednim natężeniem, stosownym do sprawy i tym samym mają większe szanse na pozytywny finał sprawy dla wszystkich stron.

Tagi: , ,