Czy wysokie odszkodowanie może zostać opodatkowane?

Wszystkie nasze dochody, niezależnie od źródła ich pochodzenia, podlegają opodatkowaniu i praktycznie trudno znaleźć jakiekolwiek luki w tym zapisie, znajdującym się w stosowanej ustawie podatkowej. Wiadomo, że wielkie i nawet te małe wygrane podlegają opodatkowaniu, przez co wysokość naszej nagrody zwykle cieszy nas nieco mniej, dla niektórych jednak poważnym pytaniem staje się kwestia, czy podatkowi może podlegać wysokie odszkodowanie, przydzielone ze względu na wypadek przy pracy? Odpowiedź na takie kwestie najczęściej zna kancelaria radcy prawnego.

Kwota wolna od podatku

Większość jest zgodna, szczególnie każdy radca prawny, że takie kwoty, jakie zostały nam wręczone z ZUS-u jako odszkodowanie za wypadek przy pracy, jakiemu ulegliśmy podczas wykonywania naszych obowiązków, jest tak zwaną kwotą wolną od podatku. Nie trzeba się  więc martwić, że część pieniędzy, która przecież została nam niejako podarowana przez państwo, znów do niego bardzo szybko wraca. Każdy inny przypadek otrzymania nagle większej sumy pieniędzy będzie związany z koniecznością podzielenia się zyskiem z państwem.

Gdzie szukać odpowiedzi na pytania?

Nie trzeba szukać daleko, żeby dostać rzetelne odpowiedzi na pytania, jakie nas nurtują. Dzisiaj kancelaria radcowska funkcjonuje nie tylko w ścisłe określonych budynkach, ale także za pomocą Internetu, dlatego bez przeszkód można korzystać także z tego sposobu komunikacji – jest zdecydowanie dominujący ze względu na szybkość przepływu informacji.

Tagi: , ,