Czy możemy być obciążani przez pracodawcę za braki lub nieumyślne zniszczenia?

Czasy zmieniły się diametralnie i nieprawdą jest, że to pracownicy dzisiaj wybierają sobie pracodawców, a ci jedynie mogą potulnie czekać, aż ktoś zechce podjąć się zatrudnienia u nich. Nawet podli pracodawcy posiadają pracowników, ponieważ czasy są ciężkie, a życie – zwyczajnie bardzo drogie. Trzeba jednak w tym wszystkim również pamiętać, że każdy pracownik posiada szereg swoich praw, które chronią go przed niektórymi zagrywkami swoich szefów. O tym jednak zawsze najlepiej wie kancelaria prawna.

Jak pracodawca może utrudniać życie?

Są takie miejsca pracy, w których szczególnie często wykorzystywany jest fakt, że pracownik pozornie niewiele może. W hotelach czy w sklepach, gdzie pojawia się nagle przypadkowo stłuczony talerz lub braki wykazywane podczas zrobionej inwentaryzacji, pracodawca najczęściej obciąża kosztami swoich pracowników. Takie zobowiązania, często wymagane przez szefów na piśmie, nie zawsze jednak są zgodne z prawem, o czym każdy powinien dokładnie pamiętać. Jeśli nie wiesz, jak sobie poradzić z taką sytuacją, a chcesz ją zatrzymać, póki jeszcze jest na to czas, skorzystaj z pomocy specjalistów.

Gdzie można szukać profesjonalnej pomocy?

W zasadzie jedynie w jednym miejscu, a jest nim – o dziwo – Internet. To tutaj działa znakomicie wyszukiwarka prawników, dzięki której w zaledwie kilka minut dowiesz się, kto jest najlepszym specjalistą z zakresu prawa pracy oraz do kogo się udać, żeby na pewno uzyskać potrzebną pomoc.

Tagi: , , ,